Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Ideální investice pro „konzervy“
Zlato je ohromně populární hlavně mezi konzervativními investory. Nemusíme se přitom bavit jen o lidech středního a pokročilého věku. Stále častěji k němu nachází svou cestičku i mladí.
Všichni moc dobře chápou, že se věnují vyloženě středně až dlouhodobé investici. Žádné časování trhu. Jedná se zkrátka a dobře o postupné a dlouhodobé přikupování v řádu desítek let (typicky až do důchodu, případně jako odkaz svým potomkům/vnoučatům).
Přesně proto vás nesmí v žádném případě zaskočit jakýkoliv krátkodobý výkyv. To platí i v současné době, kdy během několika měsíců prudce vzrostla cena zlata. Nenechte se zastrašit a neříkejte si, že je zrovna zlato „drahé“. Přikupujte jako obvykle.
Přední analytici z celého světa mají v tomto ohledu více než jasno – tvrdí, že v dalších dekádách poroste cena zlata o stovky procent. Co z toho vyplývá?
Čím déle budete čekat na „ideální okamžik“ k nákupu, za tím horší cenu budete ve výsledku nakupovat.
Neskákejte do toho bezmyšlenkovitě
To však neznamená, že se ihned seberete a půjdete nakoupit zlato od prvního obchodníka, na kterého narazíte.
Nejdříve musíte vědět, že žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky/cihly. Z toho důvodu nakupujeme pouze zboží pocházející ze zahraničí (třeba ze Švýcarska).
Náročný proces přepravy takto drahých předmětů stojí pořádný balík. Z toho důvodu se snaží čeští prodejci kompenzovat své výdaje vysokými maržemi. Někteří mají marže nízké, jiní vysoké.
Ve výsledku si tedy například oblíbený slitek z rafinérie Argor-Heraeus o hmotnosti 1 gramu můžete koupit za 2 000 Kč, stejně jako za 2 550 Kč. 550 Kč rozdílu u gramového kusu je dost. U těžších slitků se bavíme o tisícikorunách.
Proč řešíme pouze fyzické zlato? Protože poskytuje nejvíce benefitů a nejvyšší bezpečí (ve srovnání s virtuálním držením a akciemi zlatých firem).